Zapytaj
o ofertę

Aktualności

Dotacje na OZE z WFOŚiGW w Warszawie. Nabór trwał tylko dwa tygodnie

Tylko kilkanaście dni trwał nabór wniosków w programie WFOŚiGW w Warszawie, w którym mieszkańcy woj. mazowieckiego mogli pozyskać dofinansowanie m.in. na instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

Zarząd WFOŚiGW w Warszawie podjął decyzję o zamknięciu  w dniu 24 stycznia naboru wniosków o dofinansowanie w formie dotacji w programie 2017-OA-7 „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła”. Nabór wniosków w tym programie był prowadzony od 9 stycznia br.

Warszawski WFOŚiGW podaje, że powodem decyzji o wstrzymaniu naboru wniosków w programie 2017-OA-7 jest wyczerpanie dostępnego budżetu.

W programie dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu instalacji kolektorów słonecznych, pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych.

W przypadku kolektorów maksymalna wysokość dotacji sięgnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 tys. zł dla jednego beneficjenta. Natomiast w przypadku pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych dotacja może wynieść do 40 proc. kosztów kwalifikowanych jednak nie więcej niż 15 tys. zł na jednego beneficjenta w przypadku pomp ciepła i nie więcej niż 8 tys. zł w przypadku instalacji fotowoltaicznej. Ponadto beneficjenci programu mogą skorzystać z preferencyjnej pożyczki w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Nabór wniosków na montaż domowych instalacji OZE, z którego mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy, nadal prowadzi Urząd m.st. Warszawy.

Źródło:www.gramwzielone.pl