Zapytaj
o ofertę

Aktualności

III Edycja programu „Mój Prąd”.

Pod koniec czerwca przedstawione zostały zasady programu Mój Prąd 2021. Możliwość aplikowania o dotacje rozpocznie się 1 lipca 2021 roku. Skorzystać z niej będą mogły osoby, które wybudowały własną mikroinstalację o mocy od 2,0 kW do 10,0 kW, w okresie czasowym zaczynającym się 1 lutego 2020 roku a kończącym 22 grudnia 2021 roku. Dotacja wynosi maksymalnie trzy tysiące złotych oraz nie może stanowić więcej niż 50% kosztów inwestycji. Kwota ta zmalała w stosunku do dwóch poprzednich edycjach programu, w których kwota mogła wynieść nawet pięć tysięcy złotych. Budżet trzeciej edycji programu wyniesie 534 milionów złotych, wcześniej było to 1,1 miliarda złotych. Jednak jak informuje nas Minister Klimatu i Środowiska dla portalu https://globenergia.pl/ kwota ta, może ulec zmianie.

„ – Szacujemy, że będzie to więcej. Nie wiemy jeszcze dokładnie ile, bo to środki unijne, ale prawdopodobnie możemy liczyć na więcej – powiedział Ireneusz Zyska.”

Według obliczeń bazujących na dotychczasowym budżecie, dotację otrzyma około 178 tysięcy osób lub rodzin. Od połowy grudnia 2020 roku do końca czerwca 2021 roku. Jak wynika z naszych danych w przypadku nie zwiększenia kapitału programu „Mój prąd”, będzie musiał się on zakończyć już w połowie sierpnia.