Zapytaj
o ofertę

Aktualności

Magazynowanie energii elektrycznej w ofercie Firmy VOOLT

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przechowywania energii niezależność od operatora energetycznego jest teraz większa niż kiedykolwiek przedtem: Połączenie systemu fotowoltaicznego oraz magazynu energii pokrywa aż do 80% zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego, w zależności od pory roku.

Możliwości samodzielnego zaopatrywania się w energię słoneczną przez dłuższy czas były ograniczone. W ciągu dnia wytwarzano więcej energii zgodnie z potrzebą, ale w nocy energia słoneczna nie była dostępna.

Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań przechowywania ta wartość może być teraz zwiększona aż do 80% w zależności od warunków pogodowych. Energia wytworzona w ciągu dnia jest przechowywana i może zostać wykorzystana o każdej porze doby – nawet w nocy.
Dzięki w pełni naładowanemu magazynowi energii system w dalszym ciągu zapewnia energię na użytek własny. Nadwyżka energii trafia do publicznej sieci energetycznej.

Działanie systemu fotowoltaicznego i magazynu energii w codziennym życiu:

Poranek

Energia wytworzona przez system jest używana dla własnych potrzeb. Nadwyżka energii przechowywana jest w magazynie.

Popołudnie
Dzięki w pełni naładowanemu magazynowi energii system w dalszym ciągu zapewnia energię na użytek własny. Nadwyżka energii trafia do publicznej sieci energetycznej.

Wieczór
Po zachodzie słońca system zapewnia przechowywaną w akumulatorze energię na użytek własny.

Noc
Nawet w nocy system nadal zapewnia przechowywaną energię. Jeśli w akumulatorze zabraknie energii, dodatkowa energia pozyskiwana jest z sieci publicznej.

Firma Voolt posiada w swojej ofercie systemy do magazynowania energii producentów:

  • SHARP
  • SMA
  • FRONIUS
  • KOSTAL
  • LG
  • VICTRON ENERGY