Zapytaj
o ofertę

Aktualności

Dzisiaj rusza nabór do Prosumenta w woj. zachodniopomorskim

Program Prosument. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował o uruchomieniu kolejnego naboru wniosków o dofinansowanie na domowe mikroinstalacje OZE w ramach programu Prosument.

WFOŚiGW w Szczecinie rozpoczyna dzisiaj kolejny nabór wniosków o dofinansowanie domowych mikroinstalacji w programie Prosument. Nabór potrwa do wyczerpania środków. WFOŚiGW zaznacza jednak, że termin zakończenia realizacji inwestycji, o czym decyduje data umowy z OSD, nie może przekroczyć 15 listopada 2016 r. Inwestycje zakończone po tym terminie nie będą finansowane.

Wnioski można składać osobiście po wcześniejszej rejestracji w systemie rezerwacji wizyt lub telefonicznie w jednym z Punktów Obsługi Programu Prosument, właściwym dla miejsca realizacji inwestycji: Szczecin – tel. 91 831 25 90-92, Koszalin – tel. 94 375 04 94-96, Szczecinek – tel. 94 375 04 80-81.

Więcej informacji o naborze oraz dokumenty niezbędne do złożenia wniosków można znaleźć pod tym linkiem.

Realizację drugiej edycji programu Prosument z budżetem na poziomie 50 mln zł WFOŚiGW w Szczecinie rozpoczął w połowie grudnia 2015 r. W tym roku przeprowadzono już jeden nabór, a obecny jest czwartym w historii realizacji programu Prosument przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Ostatnio WFOŚiGW w Szczecinie uruchomił też program preferencyjnych pożyczek dla osób fizycznych, z których można sfinansować zakup m. in. samochodów elektrycznych. Więcej na temat tego programu w artykule: Zachodniopomorskie: preferencyjne finansowanie na rowery i auta elektryczne.

Co dalej z Prosumentem?

Dalej nie jest jasne, jak ma wyglądać nowa oferta Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie finansowania inwestycji w domowe mikroinstalacje OZE. Realizacja programu Prosument, z którego środki pozyskał m.in. WFOŚiGW w Szczecinie, została wstrzymana i nadal nie wiadomo, czy ten program będzie kontynuowany, a jeśli tak, to w jakiej formie.

Kilka dni temu na stronie NFOŚiGW pojawiła się informacja o zamknięciu z dniem 1 lipca br. naborów w programie Prosument dla wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz dla samorządów.

Rzecznik NFOŚiGW na razie nie informuje, co oznacza ta decyzja i jakie będą kolejne kroki Funduszu w zakresie programu Prosument. NFOŚiGW ma wydać w najbliższych dniach komunikat w tej sprawie.

Źródło: www.gramwzielone.pl