Zapytaj
o ofertę

Aktualności

40 proc. dotacji na domowe instalacje fotowoltaiczne w Warszawie

Dotacje na odnawialne źródła energii w Warszawie. Władze Warszawy od 1 września br. będą współfinansować zakup i montaż dla swoich mieszkańców domowych instalacji OZE, w tym m.in. instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Polacy zdecydowanie stawiają na odnawialne źródła energii. Aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa w sposób zdecydowany), że konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Służyć temu mogą podobne inicjatywy do tej, którą podjęły władze Warszawy.

Urząd Miasta Warszawy już 1 września rozpoczyna nabór wniosków na bezzwrotne dotacje na instalacje fotowoltaiczne, które mogą pokryć do 40 procent kosztów instalacji. Osoba fizyczna może dostać maksymalnie 15 000 złotych bezzwrotnego dofinansowania.

Władze miasta będą pokrywać te wydatki ze środków wpływających z tytułu opłat i kar środowiskowych, m.in. za składowanie śmieci. W poprzednim naborze rozliczono wnioski na kwotę ponad 1,2 miliona złotych, a do rozliczenia pozostało jeszcze ok. 120 wniosków.

Przypominamy, że nowy system rozliczenia produkcji energii z domowej mikroinstalacji, obowiązujący od 1 lipca 2016 r., jest znacznie korzystniejszy w porównaniu do wcześniejszego systemu, co powinno zwiększyć zainteresowanie fotowoltaiką.

Moja instalacja fotowoltaiczna pracuje już blisko rok i została dobrana do mojego zużycia energii, dom jest zasilany pompą ciepła, która zapewnia ogrzewanie domu, ciepłą wodę oraz klimatyzację w lecie. Po zmianie ustawy po 1 lipca w systemie opustów będę dodatkowo oszczędzał na rachunkach za ogrzewanie, odbierając nadprodukcję z lata w miesiącach zimowych. Oszczędności na rachunkach za prąd przez 9 miesięcy pracy instalacji fotowoltaicznej wyniosły u mnie 4284 zł – mówi Artur Kurowski, mieszkaniec Warszawy, który sfinansował swoją instalację fotowoltaiczną z poprzedniego naboru dotacji z Urzędu Miasta Warszawa.

Źródło:gramwzielone.pl