Zapytaj
o ofertę

Aktualności

Obustronnie aktywny moduł fotowoltaiczny firmy SolarWorld

Nieprzerwany wysoki uzysk

Nowy Sunmodule Bisun umożliwia nieprzerwanie wysoki uzysk: to obustronnie aktywny moduł solarny przekształcający światło z wszystkich kierunków w energię elektryczną. Dzięki temu możliwy jest wzrost uzysków nawet o 25%, na każdy zainstalowany kWp. Zastosowanie najnowszych technologii szklenia zapewnia ponadto szczególnie długą żywotność i dużą wytrzymałość na obciążenia mechaniczne.

  • Sunmodule Bisun 270 duo (Pobierz)

Dwustronna technologia ogniw

Ogniwa duo stosowane w tym module dzięki swej aktywnej tylnej stronie pozwalają na znacznie efektywniejszą produkcję prądu. Podwójne wykorzystanie światła, dwustronność, jest oparta na rozwijanej obecnie technologii ogniw PERC, stosowanej już od ponad dwóch lat w produkcji seryjnej.

Ponadto Sunmodule Bisun dzięki zastosowaniu szkła zarówno na przedniej i tylnej stronie modułu charakteryzuje się szczególnie długą żywotnością. Wykorzystana tu technologia szkło-szkło zapewnia ponadto wysoką wytrzymałość na obciążenia mechaniczne i niewielką degradację mocy.

Optymalny na dużą skalę

Sunmodule Bisun nadaje się szczególnie do instalacji wolnostojących oraz dachów płaskich. W przypadku zastosowania na podłożach takich jak jasny beton czy biała folia, do modułu dostaje się więcej światła, co dodatkowo zwiększa uzysk energii. Im jaśniejsze podłoże, tym więcej mocy. Jednak również na mniej optymalnych podłożach, takich jak trawa , piasek czy blacha trapezowa, ten dwustronny moduł produkuje znacznie więcej energii niż porównywalne standardowe moduły.